Miért vagyunk szegények ?

Jobban élhetnénk, mint az osztrákok…
A már többször kifizetett és végtelenített külföldi államadósság miatt évente személyenként – beleértve a ma született csecsemőt és a „menni” készülő dédnagymamát is – kb. 250 ezer forintot vonnak el tőlünk kamatfizetés címén (20 ezer forint/fő/hó).
Svájcban az áfa maximum 5-6 százalék, nálunk 27 százalék. Miért kellene nekünk többet fizetnünk, mint a gazdag Svájcnak? Egyáltalán minek az áfa, csak elkényelmesíti az államot. A jövedelemadó külön megfizetésre kerül. Amennyiben itt is 5-6 százalék lenne az áfa, személyenként és havonta 10–15 ezer forint az embereknél maradna.
Ha a rezsicsökkentés nem csak szimbolikus lenne, hanem legalább 30-40 százalékos, amelynek minden gazdasági alapja megvan, – persze ebben az esetben a multiknak nem lenne extraprofitjuk, hanem mondjuk csak maximum nyolc százalékos nyereségük –, úgy a víz, villany, gáz után havi 8-10 ezer forint maradna minden fogyasztónál. (a földgázért 50 forinttal többet fizetünk köbméterenként, mint a nyugati országok, köszönhetően valamelyik miniszterelnökünknek, aki a kilencvenes években megkötötte az oroszokkal a hosszú távú gázszállítási szerződést (vissza kellene szerezni tőle a zsebpénzként kapott 50 millió dollárt)
Az indokolatlanul nagy létszámú bürokrácia is sok pénz felemészt. A polgármesteri hivatalokban háromszor annyian vannak, mint a számítógépes hálózatot megelőzően a tanácsoknál. A fizetésük is bizony sok esetben indokolatlanul magas. A bürokrácia létszámának felére csökkentése havonta 8-10 ezer forintot jelentene minden magyar ember számára.

Ugyancsak havi 5-10 ezer forint többletbevételt jelentene a magyar állampolgároknak, ha nem kellene nekik eltartani a segélyeseket. Valóban termelő munkára kell ösztönözni az érintetteket és nem közmunkán tanfolyamra járatni őket.
A bürokraták és a képviselők megafizetését az átlagjövedelem szintjére kell(ene) visszaszorítani. Ez is cirka havi 6–8 ezer forintot jelentene az embereknek. Az ország jelenlegi állapota nem teszi lehetővé ezeket a magas jövedelmeket. Nincs így érdekeltté téve az ország teljesítményének javításában, mert bármi történik, dől a számlájára a hatalmas jövedelem…
Az üzemanyag árában tetemes az adótartam, melynek csökkentését a választási kampányban a Fidesz meg is ígérte, ellenzékben állandóan az adótartam csökkentését követelte! Az üzemanyag ily módon jócskán megdrágul, tovább drágítva minden szolgáltatás, minden szállítással érintett fogyasztás árát! Az adótartam csökkentésével mintegy 8-10 ezer forint maradna minden ember zsebébe elsősorban a kereskedelmi és egyéb élelmiszerek árának csökkenésén keresztül.
Az élelmiszer-kereskedelem a gabonától a húson át a dinnyéig a maffia kezében van. Ebbe belepusztul a termelő (aki a tényleges ár felét kapja meg, ha megkapja egyáltalán, vagy késleltetve kapja meg!), a fogyasztó (aki a tényleges ár többszöröséért jut a betevőhöz!) és az állam (aki emiatt elesik legkevesebb 150 milliárd forint adóbevételtől). Aki jól jár, az a finoman feketegazdaságnak mondott maffia.
Amennyiben a hatalom tenne róla, hogy ez a rettenetes teher lekerüljön az állampolgárok válláról, havonta 80–100 ezer forinttal magasabb jövedelemhez jutna minden magyar állampolgár.

Mi a helyzet jelenleg? Minden magyar állampolgár 80–100 ezer forintból kell(ene), hogy megéljen! Ennyi jövedelem jut neki, ami az éhenhaláshoz sok, a megélhetéshez kevés. A társadalomtól jövedelmileg is, emberileg is elszakadt a hatalom. Az emberek sok esetben havi 47 ezer forintból (vagy kevesebből), a hatalom pedig napi 47 ezer forintból (vagy többől) él!
Alapinformáció: Szabad Riport
SVPSZ
Emlékeztető: „A korrupció szintén folyamatosan nő Magyarországon, ami összefügg a pályázati rendszer problémáival, hiszen sok esetben a megállapodás része, hogy mekkora összeget, kinek kell visszaosztani, hogy valakit nyertesnek hozzanak ki. A kicsiknek pedig nincs lefizetésre tőkéjük. Egyelőre nem tudjuk, a jövőben mindez hogy alakul, de az biztos, hogy eddig az volt a jellemző, hogy a nekünk szánt EU-s pénzekből is többségében a külföldi cégek, meg egy hozzájuk kötődő hazai „szűk kör” csinált magának jó üzletet.” (Minden rosszabb lett, mióta EU-gyarmat lettünk – Részlet a Csath Magdolna egyetemi tanárral készült interjúból)

 



Készíts ingyenes honlapot Webnode